Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PORADNIK] Lokacje materiałów w HR 8444
#1
EDIT: W związku z wejściem patcha 2.1 nie ma gwarancji, że poradnik jest aktualny - gdyby ktoś natknął się na jakieś rozbieżności, to proszę o informację, i wtedy zajmę się aktualizacją.


Husarze!

Przygotowałem dla nas listę z lokalizacją WSZYSTKICH materiałów, jakie do tej pory są w grze - szczęście chciało, że wszystkie są dostępne w HR 8444 - Arnul wiedział jaki system wybiera Smile Poniżej umieszczam link, w którym można znaleźć listę. Być może teraz się nam to nie przyda, ale przynajmniej jesteśmy przygotowani na wejście craftu w 2.1 Smile




Lokalizacja Materiałów do craftingu w Hr 8444 - KLIK



Krótka uwaga, arkusz jest otwarty do edycji z dwóch powodów, pierwszy powód to możliwość korzystania z tabeli przestawnej (arkusz "Search materials location") w celu wyszukania konkretnego pierwiastka, drugi powód jest bardziej oczywisty, dodawanie nowych wpisów, myślę że warto jeszcze oznaczyć w ten sposób np. Jarocin, ponieważ niektóre pierwiastki w HR nie są zbyt częste (rekordziści to np. Polonium czy Zirconium, które występują tylko na jednym księżycu). Nie jest to na szczęście sprawa priorytetowa, traktuję to raczej jako odskocznię od tego co robimy na co dzień Smile


Opis arkusza :

  1.  Materials locations - rdzeń arkusza, znajdziecie tutaj wszystkie potrzebne informacje do szukania pierwiastków, wszystkie planety/księżyce w "haerce", typ planety, grawitacja (to dosyć ważne info wg mnie) oraz rezerwy materiałów, mamy szczęście, gdyż wszystkie są Pristine, czyli najwyższa szansa na znalezienie odłamków meteorów itd.. No i oczywiście oznaczenie jakie pierwiastki są dostępne na każdej planecie/księżycu. Podzieliłem je na 4 typy, tak jak jest to w grze. Zauważyliście pewnie prawidłowość, że pierwiastki Common/Rare/Very Rare występują w proporcji 3/2/1.
  2. Synthesis - nic odkrywczego, receptury na poszczególne typy amunicji, naprawy, itd.
  3. Materials list - lista pierwiastków, ze wskazaniem do czego się mogą przydać.
  4. Search materials location - bardzo uproszczona "wyszukiwarka" lokacji pierwiastków, po prawej w sekcji Filtr: Pierwiastek wybieracie interesujący Was z listy pierwiastek, po czym arkusz wyświetli Wam planety, na których ten pierwiastek znajdziecie. Przy małej liczbie rejestrów trochę bezużyteczne, ale w miarę rozszerzania naszych granic być może będziemy dodawać kolejne wpisy, i wtedy taka "wyszukiwarka" może się przydać Smile
  5. List for search - z tej bazy korzysta "wyszukiwarka".



Tips & Tricks podczas poszukiwania pierwiastków :


  • Najlepszym miejscem do poszukiwania wydają się być kratery.
  • Tuż po wylądowaniu i przesiadce do łazika, polecam odesłać statek, wtedy nie przeszkadza Wam na Wave Scannerze. Dodatkowo warto wyłączyć tarcze oraz Data Link Scanner, nie są nam w ogóle potrzebne - tarcza nie chroni przed zderzeniami z powierzchnią planety, a danych nie będziemy szukać. Co nam da wyłączenie tych komponentów? Oszczędzamy w ten sposób paliwo Smile
  • Teraz sam Wave Scanner. http://wavescanner.net/ - najlepsze chyba narzędzie, na którym bardzo dobrze widać która fala odpowiada danej "skałce".
  • Skałki, które nas interesują to, w kolejności od najbardziej pożądanych do najmniej : Metallic Meteorite, Outcrop 2, Mesosiderite, Outcrop 1, Bronzite Chondrite.
  • Jeżeli odłamki ze "skałki" ciężko zaznaczyć (np. jeden nałoży się na drugi, albo Wam wysoko odfruną, bo grawitacja jest bardzo niska), możecie sprawdzić w liście Contacts, co to są za odłamki.


To chyba tyle z takich najistotniejszych wg mnie rzeczy, jak coś sobie przypomnę to dodam oczywiście. Jeżeli macie jakieś uwagi, spostrzeżenia, itd. to śmiało zwracajcie mi uwagę, i będę poprawiał materiał.


Chciałbym jeszcze podziękować CMDR Baton za pomoc w poszukiwaniach Smile


Źródła, na których się opierałem :

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=224886 - poradnik Słomy, bez tego w ogóle nie wpadłbym na pomysł omapowania pierwiastków w naszym systemie, także dajcie mu repa jeśli będziecie mieli okazję Smile

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=207098 - na tym znowu opierał się Słoma, tutaj chyba jest cała dostępna wiedza o pierwiastkach.Stworzyli też swój arkusz, znacznie bardziej rozbudowany, natomiast jak dla mnie bardzo nieczytelny, no i to nie nasze rejony.

.../edit Delwin opisałem, wyłuszczyłem i pokolorowałem link by ładnie wyglądał Wink
Odpowiedz
#2
Repa poszła. Lecę kopać Biggrin
Odpowiedz
#3
Poszedł rep Smile
Odpowiedz
#4
(29.01.2016, 10:08 UTC)Delwin napisał(a): Poszedł rep Smile
pisałem, wyłuszczyłem i pokolorowałem link by ładnie wyglądał

Dzięki, wiedziałem właśnie że coś mi nie pasowało jeszcze Wink
Odpowiedz
#5
Zasłużony REP +  Smile
Odpowiedz
#6
W twoim kierunku leci Wing Repów +

[Obrazek: comment_APg2lINAOJOF5Eaod6BN7Ue6KwsDttGx.gif]
[Obrazek: 2760.png]
Odpowiedz
#7
Rep idzie ale czemu to wszystko jest po angielsku ? Przecież jesteśmy polakami...
Odpowiedz
#8
(29.01.2016, 19:01 UTC)Rommie_PL napisał(a): Rep idzie ale czemu to wszystko jest po angielsku ? Przecież jesteśmy polakami...

Zdecydowałem się na angielski głównie z tego powodu, że gra jest w języku angielskim, i jakbym dał nazwy pierwiastków po polsku, to mogło by to wprowadzać zamieszanie. A nie chcę też mieszać języków. Jeżeli będzie taka Wasza wola, to zmienię na polski Smile
Odpowiedz
#9
Podbijam.
Odpowiedz
#10
Szacunek
Raxxla is no alien, is a ghost world, is a planet

[Obrazek: 24648.jpg]





Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Chemical Manipulators i inne materiały Raferti 11 12,352 16.03.2024, 17:56 UTC
Ostatni post: Debren
Video [PORADNIK] Elite Dangerous: Poradnik Totalny (video) Mathias Shallowgrave 115 230,371 06.02.2024, 08:35 UTC
Ostatni post: przemo74
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,121 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  Odyssey od rozczarowań po akceptację - micro poradnik 123tomek 9 977 20.09.2023, 20:06 UTC
Ostatni post: Hans 001
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,971 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości