Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przekładanie towarów ze statku na statek
#1
Informacja dla początkujących graczy W ED ( także dla tych z PS4 i X box Smile

Piloci , w związku z tym że będziemy zbierać materiały na budowę outposta Skrzydlatej Husarii i liczymy na pomoc każdego  pilota myślę z eta informacja się przyda.
Istnieje sposób na masowe dostarczanie wybranych towarów do miejsca docelowego.
Potrzebny jest do tego przynajmniej jeden duży statek i przynajmniej dwa  mniejsze .

CAŁOŚĆ ODBYWA SIĘ 10 KM OD STACJI - ABY NIE DOSTAĆ BOUNTY ZA ZAŚMIECANIE.

Duży statek musi być wyposażony Collector Limpet Control  + sondy .  Sondy kupuje się  z menu głównego na stacji w zakładce Advanced Maintenance  ( jeśli błąd w pisowni wybaczcie piszę z pamięci ).
Zaleca się posiadanie Collectora pozwalajacego użyć jak największa liczbę sond na raz. - osobiście uważam że  wystarczy jeden taki Limpet control to nie kopanie surowców ).

I teraz tak : małe statki "zbierają" z stacji wybrany towar wylatują przed stację do czekającego dużego statku i wyrzucają  z ładowni  towar a Limpety uruchomione przez duży statek je zbierają i pakują do jego ładowni. 
Duży statek powinien oczywiscie zamiast kabin pasażerskich posiadać ładownie Smile

Po załadowaniu, duży statek leci do miejsca docelowego i zdaje towar.

Uwaga ! z przecieków wiadomo że towary będziemy oddawać na małej stacji  ( Outpost ) - na tego rodzaju platformie wyładuje maxymalnie PYTHON. Jeśli załadujecie taki statek to w zasadzie po sprawie.
Jeśli jednak załadujecie np. ANACONDĘ to przy rozładunku znowu będą potrzebne mniejsze statki. Tym razem jednak to Anaconda będzie wyrzucać towar po kilka sztuk a mniejsze statki !!! wyposażone w Collector Limpet Control !!! będą je zbierały i po zapełnieniu ładowni odwozić je na stację.

Uwaga ! statek który "odpala" Collectory  nie moze mieć namierzonego żadnego towaru - po prostu wypuszcza się te sondy w pustkę, jeśli pojawi się coś do zebranie to limpety to zbiorą :Smile Jeśli przed wypuszczeniem limpeta namierzycie towar to po dostarczeniu go do ładowni limpet ulegnie samodestrukcji zamiast pracować dalej. Do zapełnienia ładowni w Anacondzie powinno wam wystarczyć 50 limpetów zależnie od doswiadczenia.
Żeby towar został załadowany do ładowni statek zbierający musi jeszcze otworzyć Cargo bay, na PC guzik HOME (domyślnie)

Czemu tak się wogule męczyć ?
1)  Jeśli towar jest ogólnie dostępny na danej stacji można go przezucać masowo ale  mały statek z ładownią  który ma na pokładzie 30-60 jednostek zamęczy się na lataniu pomiedzy stacjami.
2) Jeśli towar należy do grupy RARE, i na stacji można go kupić tylko w ilości 5 sztuk.. to po dziesięciu minutach można dokupić drugie 5 sztuk i to wszystko. Dopóki się go nie pozbędziecie z ładowni to nie kupicie więcej .. i do tego też się przyda duży statek.

Podsumowanie:
- Statek zbierający musi być wyposażony w Collector Limpet Control
- Nie namierzać zbieranych towarów
- Akcję przeprowadzać 10 KM od stacji

To czy osoby ładujące duży statek będą go też rozładowywać to musicie ustalić między sobą - zawsze przyda się eskorta w locie do stacji docelowej.
Żeby w razie potrzeby szybko się odnaleźć musicie lecieć w grupie.
Odpowiedz
#2
Dobry poradnik dla początkujących, dzięki Magnum. Zmieniłbym tylko nazwę może na coś w stylu "Masowe dostarczanie rzadkich towarów" czy coś takiego, bo obecna może być nieco myląca. Rep leci!

(12.08.2017, 22:14 UTC)MAGNUM354 napisał(a): 2) Jeśli towar należy do grupy RARE, i na stacji można go kupić tylko w ilości 5 sztuk.. to po dziesięciu minutach można dokupić drugie 5 sztuk i to wszystko. Dopóki się go nie pozbędziecie z ładowni to nie kupicie więcej .. i do tego też się przyda duży statek.


Jeszcze mała errata - rzadkie towary są dostępne w różnej ilości w zależności od towaru, ale najwięcej chyba 12 sztuk z tego co pamiętam. Niektórych można kupić np. tylko 2 sztuki na raz.
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#3
Taka nazwa tematu ze wzgledu na uniwersalnośc metody - nie pisałem tego tylko pod nasze CG Smile
Odpowiedz
#4
errata do erraty: rary spawnują się nawet po 16-18szt.
Chyba boom ma/miał znaczenie.
Dawno się nie interesowałem tematem rarów, a FD zawsze coś może zmienić i informacja staje się mało aktualna.

I nie wiem, czy już to naprawili, ale podczas CG Kolonia doznaliśmy bugu, którzy wywalał nas z gry, gdy "zbierający" namierzył np stacje.
Może ktoś wie, czy już nie ma tego problemu?
Odpowiedz
#5
o tym nie wiedziałem, wtedy miałem małą przerwe w lataniu.
a to czy rary respią sie w takiej czy innej ilości to się sprawdzi na miejscu- i tak każdy pilot będzie kupował tyle ile mu stacja pozwoli, jakbym napisał z esie respia po 15 sztuk a akurat towar po który polecimy będzie się respić po 10 to ktoś mi będzie miał za złe że go w błąd wprowadziłem Smile - dlatego uznałem że taka informacja jest pomijalna Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Shocked [PORADNIK] Elitka na Linuxie ShiMan 56 59,554 02.03.2024, 09:20 UTC
Ostatni post: Szumak
Bug Jak zapolować na Orthrusa i zdobyć próbki jego tkanki Mathias Shallowgrave 0 970 25.01.2023, 23:30 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  [PORADNIK] Nowe górnictwo - polowanie na grubego zwierza! Arnul 117 39,972 20.10.2021, 11:08 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov
  Jak ograniczyć liczbę zgonów na początku Odyssey Detson 0 2,632 30.03.2021, 10:56 UTC
Ostatni post: Detson
  [LORE] Tajemnica statku Adamastor Wojciech Dannyboy 3 3,188 08.11.2020, 20:25 UTC
Ostatni post: brudny_harri



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości