Horizons - ciekawe miejsca i planety
#1
Post przeniesiony z innego wątku, dlatego jest pierwszy....


Krótka fotorelacja z przelotu po kanionach, na księżycu pewnego gazowego giganta.

CMDR Drakkainen w ASP Scout, w kanionie:
[Obrazek: tmCQUyP.jpg]



Poniżej również jego ASP Scout, na dnie wąwozu, prawie centralnie - na światłach.

[Obrazek: pBlYE0b.jpg]
Zdjęcie zrobione "z krawędzi" - więc odległość od celu oznacza głębokość kanionu.... ponad 6,5km.
Biggrin


A tak się ciągną kaniony na tym księżycu, cała ich plątanina:

[Obrazek: Z50AxPB.jpg]

Szybki przelot na ciemną stronę księżyca, lądowanie i eksploracja:
[Obrazek: FoiwVRt.jpg]
Zwróćcie uwagę na różny charakter świateł łazika i Scout'a.

I na koniec, cmdr Drakkainen, prowadzi rozpoznanie po ciemnej stronie:
[Obrazek: jYcMx5a.jpg]



Pytanie do Was: gdzie leży to ciekawe, zimne miejsce? Rolleyes
Podpowiem: jest w odległości średnio dwóch czy trzech skoków od HR 8444, a np ASPem - jeden skok.

Możemy tam urządzić sobie wyścigi lub poligon do walki w ograniczonej przestrzeni - naprawdę, jest gdzie polatać z emocjami.
Połączenie: wąski kanion + dopalacze - rządzi... mi tam szczęka opadła, jak Drak leciał przede mną ciemnym kanionem na światłach. Smile


Edit: To księżyc przy przedostatniej planecie w systemie HIP 110028, tam gdzie leży nasza "druga Ziemia".
Odpowiedz
#2
Jeśli znaleźliście jakieś ciekawe miejsce, planetę lub cokolwiek innego na powierzchni, co warto odwiedzić, piszcie w tym wątku! Stwórzmy listę ciekawych miejsc do odwiedzenia Smile
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#3
To ja też coś wrzucę, Ariel w Sol, te kaniony w dole mają po kilka km i można tak jechać, jechać i jechać w dół, polecam zbadać ten księżyc Smile

[Obrazek: ucVObfs.png]

Odpowiedz
#4
Takie coś dzisiaj znalazłem, chwilę potem w następnym systemie rozbiłem się na planecie z grawitacją ok 2g.

[Obrazek: 4SyVoR6.jpg]

[Obrazek: S4N2NMo.jpg]

[Obrazek: Ukn4o3V.jpg]
"Make peace with life, make good of ails, make done all wins and fails, before you follow into shadows the Silver Comet's trail" - Tales From The Frontier


Odpowiedz
#5
HUSARSKI GWIEZDNY WYŚCIG czyli HUSARIA UMIE JEŹDZIĆ


Tak sobie zwiedzałem nasz księżyc przez ostatni tydzień i znalazłem takie oto miejsce pod ew. wyścigi łazików.
.
Kanion ma wys ok. 500 m, tor jest w kształcie podkowy i przejechanie go zajmuje ok 20 minut. Składa się z 3 etapów:
1 Etap: Łatwy – prosta droga będzie się można rozpędzić zaraz po starcie;
2 Etap: Trudny – teren staje się pofałdowany i do tego częściowo zacieniony – łaziki bedą musiały jechać na światłach – tutaj uczestnicy będą mogli się wykazać umiejętnościami prowadzenia SRV oraz orientacją w terenie;
3 Etap: Łatwy – lekki zjazd w dół, prosta droga, znowu będzie można się rozpędzić na ostatniej prostej;

Kanionów na naszym księżycu jest dostatek, ale ten wydaje się całkiem fajny pod wyścigi bo:
- trudno z niego "wypaść" przez przypadek – nie ma ślepych zaułków czy odnóg, przejechanie zajmuje ok 20 min
- w całości otoczony ścianami, na które trudno jest wjechać,
- łatwo można się zorientować czy się jedzie w dobrym kierunku (najpierw N, potem E i na końcu S)
- trasa jest zróżnicowana, w podkowę (łatwo ustalić miejsce startu i mety)
- w miarę prosto tu trafić nawet nie używając koordynat (88,2:64,4)
- publiczność może podziwiać ładne widoki
- no i na naszym księżycu
Odpowiedz
#6
@Arnul Świetny pomysł i miejsce, wpiszcie mnie na liste Biggrin
[Obrazek: sz37R8A.png]
Odpowiedz
#7
[Obrazek: t0fx7Oo.jpg]

Odpowiedz
#8
Ładne, ale gdzie to?

::EDIT::

@Arnul - jak zwykle (!) wyprzedzasz mnie o krok Biggrin

W wolnej chwili chciałem zorganizować konkurs na najlepszą miejscówkę pod wyścigi w naszym systemie Biggrin
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#9
Veil Nebula West, w tej mgławicy jest może kilka gwiazd z planetami zdatnymi do lądowania.

Odpowiedz
#10
Ale to musi ładnie wyglądać z powierzchni!
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekspedycja - podróż łazikiem dookoła planety Mathias Shallowgrave 36 49,184 09.08.2019, 13:01 UTC
Ostatni post: Mathias Shallowgrave
  Najciekawsze planety, które odwiedziliście. Maroks 21 23,695 08.03.2018, 19:49 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
Photo Poszukiwana: planeta z Menu Głównego Horizons Maroks 6 7,632 08.01.2018, 19:19 UTC
Ostatni post: Maroks
  Planety terraformowalne - skuteczne sposoby wyszukiwania itp. Arnul 20 22,238 08.10.2017, 01:18 UTC
Ostatni post: Maciej1982
  Ciekawe miejsce na dziś GieNkoV 63 66,847 21.09.2017, 21:06 UTC
Ostatni post: Maciej1982



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości