VR Cover 6mm for HTC VIVE
#1
No więc w końcu po prawie 2 tygodniach dotarły do mnie zamienniki gąbek od HTC VIVE. Smile

Żeby była jasność - rozmawiamy o tym produkcie: VR Cover 6mm for HTC VIVE

W skład zestawu wchodzi:
2x zamiennik gąbki o grubości 6mm wykonany z miękiego materiału skóropodobnego (bo raczej nie jest to skóra)
1x specjalna ściereczka do czyszczenia soczewek
1x woreczek na powyższe (całkiem przyzwoity)

Oto moje subiektywne odczucia po 4h. grania bez przerwy.

1. Zauważalnie większy FOV
2. Większy "Sweet spot" (redukuje efekt poświaty powodowany soczewkami fresnela)
3. Zamiennik jest moim zdaniem wygodniejszy od oryginalnej gąbki ale nie jest perfekcyjny. 
4. Nie ma bolca centrującego więc trzeba to zakładać na oko (tip: szerokość zamiennika to 22cm więc dobrze zaznaczyć sobie 11cm na zamienniku czymś - można zrobić np. kropkę jakimś jasnym lakierem do paznokci żony Smile - i punk ten ustawiać w miejscu gdzie powinien wchodzić bolec centrujący). Dopasowanie odpowiednie do twarzy zajmuję parę chwil. Dopóki dobrze nie dopasujesz zamiennika - może być nie wygodny.
5. Zdecydowany plus jeśli chodzi o higienę. Zamiennik jest łatwy do czyszczenia w razie potrzeby ale już widzę, że nie zbiera tak kurzu i innego rodzaju syfu jak oryginalna gąbka.
6. Nie uświadczyłem efektu pocenia się jak w wypadku oryginału.
7. Zamiennik jest troszkę większy niż oryginał ale nie jest to problemem.
8. Bardziej klei się do rzepa niż oryginał. Trzeba ostrożnie zdejmować żeby nie zerwać rzepa z gogli.
9. Nie ma wycięć na okulary z boków - oryginał ma. Nie noszę okularów więc ciężko mi powiedzieć jak będzie w praktyce z tym. Także musicie pamiętać, że jak nosisz okulary to przy 6mm zamienniku mogą one zacząć dotykać soczewek. Oczywiście można to wyregulować w goglach położeniem soczewek ale odbierze Ci to prawdopodobnie efekt większego FOV.

Generalnie jestem zadowolony z produktu. Gra się w nim bardzo przyjemnie. Nie powiem, że różnica jest ogromna bo nie jest ale zdecydowanie jest to lepsze od oryginalnych gąbek.
Na zdecydowany plusy można zaliczyć większy FOV (ale nie spodziewaj się, że nagle będziesz widział dookoła głowy Biggrin ), mniej widoczne efekty poświaty i oczywiście a może przede wszystkim higienę i jakoś wykonania.
Na minus będzie brak bolca centrującego (choć można sobie z tym poradzić) oraz konieczność dokładnego dopasowania do twarzy (też raczej jednorazowa sprawa dopóki nie zdejmiemy założonego zamiennika). Brak wycięcia na okulary zapewne też jest minusem więc go tu wpisuję.

Ogólnie polecam! Smile

Pozdr.
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#2
dzieki czekam na swój zamiennik z niecierpliwością - nie brałem opcji express wiec nie wiem ile to potrwa
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#3
(29.09.2016, 16:45 UTC)Yata_PL napisał(a): dzieki czekam na swój zamiennik z niecierpliwością - nie brałem opcji express wiec nie wiem ile to potrwa

Pewnie tyle samo co moje... czyli około 2 tyg. (tez nie brałem expresu) Wink
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#4
dotarly , chwile potestowalem , moje okulary sie mieszcza bez nacinania i kombinacji z odsunieciem . Komfort i FOV na plus , mam tylko taka uwage i nie wiem jak Twoja sztuka ale moje po założeniu wystają o jakies 4 mm po obu bokach, pomimo ze próbowałem zmiescić je maksymalnie do środka gogli, niby to nie przeszkadza ale mam wrazenie ze materiału ( skorka z gabka) jest delikatnie za duzo Smile
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz
#5
(07.10.2016, 17:26 UTC)Yata_PL napisał(a): dotarly , chwile potestowalem , moje okulary sie mieszcza bez nacinania i kombinacji z odsunieciem . Komfort i FOV na plus , mam tylko taka uwage i nie wiem jak Twoja sztuka ale moje po założeniu wystają o jakies 4 mm po obu bokach, pomimo ze próbowałem zmiescić je maksymalnie do środka gogli, niby to nie przeszkadza ale mam wrazenie ze materiału ( skorka z gabka) jest delikatnie za duzo Smile

Pkt.7. Zamiennik jest troszkę większy niż oryginał ale nie jest to problemem. Smile
Nie chowaj covera do środka, niech wystaje te 4mm. Pakując brzegi do środka obcinasz sobie trochę FOV.
[Obrazek: 33911.png]
Odpowiedz
#6
Kupiłem VR Cover 6mm. Po kilku sesjach w Elite muszę powiedzieć, że mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony faktycznie pole widzenia jest lepsze i od razu dostaje się +10 do higieny. Natomiast komfort użytkowania... Średnio. Noszę okulary i jestem wyczulony na punkcie ich czystości. Z VR Cover niestety bardzo szybko na szkłach pojawiają się smugi, co jakiś czas muszę zdejmować Vive z głowy i przecierać oksy. Brak wycięć na okulary powoduje większy ucisk i lekki dyskomfort. Należy nadmienić, że okulary mam stare, bez jednego noska, więc one ogólnie są niezbyt wygodne.

Dalej, czuję o wiele większy nacisk na nos, co z kolei nieco utrudnia oddychanie, a u mnie ta część ciała jest bardzo wrażliwa, do tego mam ostatnio kłopoty z drogami oddechowymi, więc dyskomfort jest tym większy.

To takie pierwsze wrażenia - nie grałem w ogóle w inne gry, więc nie wiem jak z poceniem się twarzy i ogólnie komfortem w grach bardziej aktywnych ruchowo przy room scale.

Na razie daję 5/10. Być może w moim przypadku 14mm byłoby lepszym rozwiązaniem...?
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#7
(02.04.2017, 01:32 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Kupiłem VR Cover 6mm. Po kilku sesjach w Elite muszę powiedzieć, że mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony faktycznie pole widzenia jest lepsze i od razu dostaje się +10 do higieny. Natomiast komfort użytkowania... Średnio. Noszę okulary i jestem wyczulony na punkcie ich czystości. Z VR Cover niestety bardzo szybko na szkłach pojawiają się smugi, co jakiś czas muszę zdejmować Vive z głowy i przecierać oksy. Brak wycięć na okulary powoduje większy ucisk i lekki dyskomfort. Należy nadmienić, że okulary mam stare, bez jednego noska, więc one ogólnie są niezbyt wygodne.

Dalej, czuję o wiele większy nacisk na nos, co z kolei nieco utrudnia oddychanie, a u mnie ta część ciała jest bardzo wrażliwa, do tego mam ostatnio kłopoty z drogami oddechowymi, więc dyskomfort jest tym większy.

To takie pierwsze wrażenia - nie grałem w ogóle w inne gry, więc nie wiem jak z poceniem się twarzy i ogólnie komfortem w grach bardziej aktywnych ruchowo przy room scale.

Na razie daję 5/10.  Być może w moim przypadku 14mm byłoby lepszym rozwiązaniem...?

poluzuj boczne paski i pozwól VIVce wisieć bardziej na tym głównym pasku.
Osobićie mi pasują te wkładki i przy okularach ( nie korekcyjnych) ale juz okulary "Gunnar" pasują jak ulał.
fakt jednak okulary i gogle to słaby pomysł, ale na VRCOVER masz jeszcze te wkładki do szkieł...kto wie, może warto zainwestowac Wink

powodzenia
[Obrazek: SDU3JFX.png]
Odpowiedz
#8
(02.04.2017, 01:32 UTC)Mathias Shallowgrave napisał(a): Kupiłem VR Cover 6mm. Po kilku sesjach w Elite muszę powiedzieć, że mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony faktycznie pole widzenia jest lepsze i od razu dostaje się +10 do higieny. Natomiast komfort użytkowania... Średnio. Noszę okulary i jestem wyczulony na punkcie ich czystości. Z VR Cover niestety bardzo szybko na szkłach pojawiają się smugi, co jakiś czas muszę zdejmować Vive z głowy i przecierać oksy. Brak wycięć na okulary powoduje większy ucisk i lekki dyskomfort. Należy nadmienić, że okulary mam stare, bez jednego noska, więc one ogólnie są niezbyt wygodne.

Dalej, czuję o wiele większy nacisk na nos, co z kolei nieco utrudnia oddychanie, a u mnie ta część ciała jest bardzo wrażliwa, do tego mam ostatnio kłopoty z drogami oddechowymi, więc dyskomfort jest tym większy.

To takie pierwsze wrażenia - nie grałem w ogóle w inne gry, więc nie wiem jak z poceniem się twarzy i ogólnie komfortem w grach bardziej aktywnych ruchowo przy room scale.

Na razie daję 5/10.  Być może w moim przypadku 14mm byłoby lepszym rozwiązaniem...?

Mathias

Taka drobna porada ( tez okularnika) zanim sie przyzwyczaisz lub sam materiał lepiej dopasuje, tez tak miałem to odsuń wyświetlacz o 1 "ząbek" pokrętłami na HMD, wystarczy nawet z 1 strony
Poza tym sporo zależy od tego jak umocowałeś zamiennik , powinien on wystawać znacznie ( 0.6~1 cm) poza gogle.

(02.04.2017, 02:39 UTC)Dr.Kobayashi napisał(a): .
fakt jednak okulary i gogle to słaby pomysł, ale na VRCOVER masz jeszcze te wkładki do szkieł...kto wie, może warto zainwestowac Wink

powodzenia

lepiej zainwestować 95$ w rEvolve - ja juz zrobilem preorder , w maju maja dolecieć
http://www.synergywiz.com/revolve
Born too late to explore the earth, too soon to explore the stars...
At least I was born in time to do it in VR.


Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VR - HTC, Oculus, VIndex, czy co? ryczypior 90 3,998 03.02.2020, 18:58 UTC
Ostatni post: Yata_PL
  Nowy Pimax vr 4k per eye ;-) Yata_PL 17 763 09.01.2017, 08:04 UTC
Ostatni post: Xenderr
  [VR] HTC Vive - problem z trackingiem kontrollera Mathias Shallowgrave 4 219 11.10.2016, 03:08 UTC
Ostatni post: Adix



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości