Fuel scoop - gdzie tankować
#1
Witam,
Ostatnio wracałem z Sothis i nagle mało nie zrobiłem w gacie bo paliwo się niemal skończyło (zostało paliwa na ok sok/półtora i towaru za ponad 30 mln Biggrin ), a gwiazda ciemna  :s . Zacząłem szukać po mapie jakiejś z oznaczeniem M(wiedziałem, że na tej będę mógł zatankować) i nie mogłem jej znaleźć-chyba z 15min minęło zanim znalazłem(z oznaczeniem M).

Może ktoś wie czy na jakichś innych słońcach da się tankować i jakie są ich oznaczenia?
Odpowiedz
#2
Gwiazdy do tankowania: O, B, A, F, G, K, M

EDIT: JEEEEJJJJ!!! Tysięczny post na forum po raz drugi Biggrin
Odpowiedz
#3
Oh Be A Fine Girl Kiss Me.
Albo KGB FOAM.
Zapamiętaj sobie jedno albo drugie Wink
Odpowiedz
#4
Będąc na mapie galaktyki możesz ustawić filtr, aby pokazywało Ci systemy tylko z takimi gwiazdami jakie nadmienił GieNkoV, dzięki temu po wyznaczeniu trasy z punktu A do punktu B będziesz widział kiedy skończy Ci się paliwo (ciągła linia zmieni się w przerywaną). Wtedy będziesz widział czy w systemie w którym księgowa się upomni będziesz w stanie zatankować czy nie, albo będziesz mógł sobie zapamiętać po którym skoku trzeba tankować Smile

NP. od Twojego aktualnego położenia do systemu w którym skończy Ci się paliwo masz 8 skoków, ale w dwóch ostatnich nie ma takiej gwiazdy więc wiesz, że trzeba zatankować po 6 skokach Smile

Ja robię też inaczej - jak latam ASPem duże odległości to mam około 12 skoków (mam dodatkowego fuel tanka) więc gdy wskaźnik zbiornika spadnie do połowy lub poniżej to tankuję przy następnej możliwej okazji Smile w przeciągu następnych 6 skoków na pewno napotkam taką gwiazdę. Oczywiście zależy jakim statkiem latasz, bo niektórymi możesz wykonać tylko 3-5 skoków na jednym baku więc ta metoda nie do końca się sprawdza.
[Obrazek: AmqzlzA.jpg]
I jeśli chcesz powiedzieć, że się martwisz o moje morale,
Zostaw wiadomość po sygnale, po sygnale...
Odpowiedz
#5
Dzięki za info i wskazówki  Smile
Odpowiedz
#6
Wszyscy ogarnęli powyżej, dodaje moje:

FOG KBAM - jest mgła, będzie kaboom.
KGB FOAM - KGB i jakąś tam teorie z pianą sobie dorób.

to są typy gwiazd które filtrujesz na mapie, zaczynając od góry są to wszystkie do chyba L.
No i planujesz sobie, tu i tu MUSZĘ zatankować itp. itd.
Odpowiedz
#7
Jeśli mogę doradzić coś od siebie: wiem, że to może być nużące - ale można tankować po każdym skoku. Raz, że nie trwa to wtedy długo, dwa ja np wychodzę z zasady, że strzeżonego... ;P No i jak wspominają przedmówcy, warto odfiltrować sobie na mapie gwiazdy, z których tankować się nie da.
"Heavier than a star, no place is too far

Not even space and time can touch this ship of mine"


- Keldian, "F.T.L."

Galnet  "Echo Przestrzeni"
Odpowiedz
#8
(12.08.2016, 18:47 UTC)Philip Blaine napisał(a): Jeśli mogę doradzić coś od siebie: wiem, że to może być nużące - ale można tankować po każdym skoku. Raz, że nie trwa to wtedy długo, dwa  ja np wychodzę z zasady, że strzeżonego... ;P No i jak wspominają przedmówcy, warto odfiltrować sobie na mapie gwiazdy, z których tankować się nie da.

Na krótki dystans (10-15 skoków statkiem który robi 3-6 na jednym baku jest to spoko metoda. Na statek który na baku robi 8-15 skoków tankowanie co gwiazdę znacząco opóźnia podróż i jest nieefektywne. Zanim podlecisz na odpowiednią odległość do gwiazdy, zatankujesz do pełna i odlecisz na bezpieczną odległość aby odpalić jump'a i się nie przegrzać tracisz sporo czasu - znaczy mało, ale przy 20-30 skokach to już zbiera się kilka minut.

Ja robię tak, że po wyskoku przy gwieździe przepustnicę mam na 0% i zaczynam się obracać w stronę następnego skoku. W tym czasie FSD się chłodzi i jak jest gotowe to rozgrzewam i czekam aż jest gotowe. Kiedy pojawi się komunikat aby dodać ciąg daję przepustnicę na 100% i w tym samym momencie zaczyna się odliczanie (jestem już obrócony w kierunku następnego systemu). Ważne, żeby statku nie przegrać zanim to odliczanie się zacznie. Jeśli temperatura wyjdzie ponad 100% podczas odliczania - nic się nie stanie - po wyjściu będziemy mieć tyle % nagrzania ile było w czasie odliczania - gra nie zalicza obrażen/nagrzania/osłabienia tarcz w czasie trwania odliczania - no chyba, że ktoś Cię rozwali albo sam eksplodujesz z jakiegoś powodu.

Jeśli wyskoczę przy gwieździe i zasłania mi ona następny cel, robię tak samo, z tym że omijam ją w taki sposób aby się do niej nie zbliżyć ale żeby odsłoniła mi następny cel podróży, a następnie zwalniam do 0%, obracam się w stronę celu i jeśli skok będzie gotowy - gaz do dechy! Smile
[Obrazek: AmqzlzA.jpg]
I jeśli chcesz powiedzieć, że się martwisz o moje morale,
Zostaw wiadomość po sygnale, po sygnale...
Odpowiedz
#9
Oh Be A Fine Girl Kiss Me.
Albo KGB FOAM.
FOG KBAM - jest mgła, będzie kaboom.
KGB FOAM - KGB i jakąś tam teorie z pianą sobie dorób.


hehe... poważnie... nie wystarczy zaznaczyć wszystkie  typy gwiazd od góry do M:

[Obrazek: uILXf8U.png]


Jeżeli chodzi  o mnie to bardzo nie lubię skakać między systemami, a co za tym idzie latać na duże odległości... to jest cholernie nużące... za dużo czasu tracę na takie 'popierdówy' jak przemieszczanie się, które jest nudne...   

...dlatego zwykle biorę dużego fuel scopa 5,6 oraz dodaje dodatkowy zbiornik paliwa... tak by jak najrzadziej tankować...

...oczywiście jak mam paliwa na jeden tylko skok (przy założeniu, że nie wybrałem trybu ekonomicznego), a następne z kolei gwiazdy nie pozwolą na tankowanie -  to przełączam się na tryb ekonomiczny i wybieram najbliższe sąsiedztwo gwiazd typu  FOG KBAM...
[Obrazek: yQ3vdLa.png]
Odpowiedz
#10
Skakanie między systemami to nieodłączna część serii Elite od pierwszej jej części Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja eksploracja - czyli gdzie oczy poniosą Greg200184PL 9 12,224 22.01.2016, 10:23 UTC
Ostatni post: Greg200184PL



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości