Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PORADNIK Masz pełną ładownie materiałów dla inżynierów?
#1
I nie wiesz co wyrzucić? Co się może przydać? Postaram się pomóc.

Są 3 materiały, które póki co nie mają żadnego zastosowania u inżynierów:
  • Tellurium
  • Basic Conductors
  • Salvaged Alloys
Galvanising Alloys, Phase Alloys i Proto Light Alloy są używane tylko do modyfikacji obniżających wagę broni - jeśli nie potrzebujesz, wyrzuć.

Worn Shield Emitters są używane tylko do niektórych ulepszeń pierwszego poziomu - jeśli ten etap masz za sobą, wyrzuć.



Zakładka "Data" - poniżej znajduje się lista danych, które nie mają póki co zastosowania:

  • Abnormal Compact Emissions Data
  • Anomalous Bulk Scan Cata
  • Classified Scan Databanks
  • Classified Scan Fragment
  • Divergent Scan Data
  • Eccentric Hyperspace Trajectories
  • Open Symmetric Keys
  • Peculiar Shield Frequency Data
  • Unidentified Scan Archives
Tagged Encryption Codes jest używane tylko do modyfikacji FSD 1 poziomu zwiększającego zasięg skoku.
Decoded Emission Data - tego się sporo znajduje, a używane jest tylko do Clean Drives poziomu 4 i 5.

Lista może uleć zmianie. Nie znamy jeszcze wszystkich inżynierów.

Nie jestem autorem tej listy. Ponieważ nie każdy jest zaznajomiony z forum frontiera i z językiem angielskim uznałem, że warto to dla nas przetłumaczyć aby było pod ręką Smile.  Źródło https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=259029 . Postaram się na bieżąco robić aktualizacje, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nowa, aktualna lista by CMDR Goliat

Cytat:WiP:
Materiały niewykorzystywane u żadnego inżyniera:

Basic Conductors (Very Common)
Chemical Storage Units (Very Common)
Compact Composites (Very Common)
Crystal Shards (Very Common)
Filament Composites (Common)
Flawed Focus Crystals (Common)
Galvanising Alloys (Common)
Heat Resistant Ceramics (Common)
Polonium (Very Rare)
Tempered Alloys (Very Common)
Unknown Fragment (Very Rare) - UWAGA! Potrzebne jedynie 25 sztuk do przepustki u Palina!

Dane niewykorzystywane u żadnego inżyniera:

Aberrant Shield Pattern Analysis (Rare)
Adaptive Encryptors Capture (Very Rare)
Atypical Encryption Archives (Rare)
Peculiar Shield Frequency Data (Very Rare)
Classified Scan Databanks (Standard)
Unidentified Scan Archives (Common)

Na razie umieszczam sobie tutaj dane które byłem w stanie szybko wyszukać, dokładniejsza lista znajdzie się zapewne w arkuszu z lokacją materiałów w HR 8444 oraz okolicach.
Odpowiedz
#2
Dzięki, przydatna listaSmile łap repa!
[Obrazek: sz37R8A.png]
Odpowiedz
#3
Myślę że trzeba będzie uaktualnić listę, skoro zmieniły się blueprinty Wink
Odpowiedz
#4
(03.08.2016, 07:30 UTC)Goliat napisał(a): Myślę że trzeba będzie uaktualnić listę, skoro zmieniły się blueprinty Wink

Pewnie tak. Tylko czy komuś to jeszcze potrzebne po tym jak Frontier powiększył magazyn na zasoby?
Odpowiedz
#5
Zwiększył również trzykrotnie drop, więc może się przydać, magazyn się szybko zapełnia Smile

EDIT: Oczywiście chętnie pomogę przy tworzeniu takiej listy.
Odpowiedz
#6
(03.08.2016, 09:09 UTC)Haji-me napisał(a):
(03.08.2016, 07:30 UTC)Goliat napisał(a): Myślę że trzeba będzie uaktualnić listę, skoro zmieniły się blueprinty Wink

Pewnie tak. Tylko czy komuś to jeszcze potrzebne po tym jak Frontier powiększył magazyn na zasoby?

Po zwiększeniu ich dropa razy 3 wystarczy kilka dni grania aby mieć 1000/1000 i 500/500 data. Więc myślę, że wątek się przyda.
Odpowiedz
#7
Ok, więc jeżeli Inara jest zaktualizowana, to chętnie podejmę się stworzenia listy rzeczy, które można śmiało wyrzucić/nie zbierać, tylko muszę mieć pewność, że Inara już śmiga w całości na nowych danych.

WiP:
Materiały niewykorzystywane u żadnego inżyniera:

Basic Conductors (Very Common)
Chemical Storage Units (Very Common)
Compact Composites (Very Common)
Crystal Shards (Very Common)
Filament Composites (Common)
Flawed Focus Crystals (Common)
Galvanising Alloys (Common)
Heat Resistant Ceramics (Common)
Polonium (Very Rare)
Tempered Alloys (Very Common)
Unknown Fragment (Very Rare) - UWAGA! Potrzebne jedynie 25 sztuk do przepustki u Palina!

Dane niewykorzystywane u żadnego inżyniera:

Aberrant Shield Pattern Analysis (Rare)
Adaptive Encryptors Capture (Very Rare)
Atypical Encryption Archives (Rare)
Peculiar Shield Frequency Data (Very Rare)
Classified Scan Databanks (Standard)
Unidentified Scan Archives (Common)

Na razie umieszczam sobie tutaj dane które byłem w stanie szybko wyszukać, dokładniejsza lista znajdzie się zapewne w arkuszu z lokacją materiałów w HR 8444 oraz okolicach.
Odpowiedz
#8
(03.08.2016, 09:19 UTC)Goliat napisał(a): Ok, więc jeżeli Inara jest zaktualizowana, to chętnie podejmę się stworzenia listy rzeczy, które można śmiało wyrzucić/nie zbierać, tylko muszę mieć pewność, że Inara już śmiga w całości na nowych danych.

Śmiało, mi się jakoś nie chce Biggrin.
Odpowiedz
#9
O, a ja o co takiego właśnie dzisiaj pytałem, ŚLEPAK! To jest aktualne w kontekście niedawnego patcha?
--
:: Oficjalny Partner FDEV - zapraszam na Twitch (KLIK) po partnerskie skórki! 

:: Tapetki z Elite i nie tylko (KLIK). 

Odpowiedz
#10
Nie ślepak, tylko problem jest taki, że te wszystkie informacje są porozrzucane po różnych wątkach, i jest generalnie chaos Smile Przydałoby się zebrać wszystkie takie informacje w jedno miejsce, i post na forum się do tego nie nada, myślę że arkusz będzie bardziej przejrzysty, i jak nikt się za to nie zabierze, to ciągle będą pytania co i jak Smile Dlatego będę się starał uzupełniać i segregować takie dane na moim arkuszu z Lokacjami Materiałów, może to trochę rozwiąże problem Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PORADNIK] Egzobiologia dla cierpliwych Dziadostwo 30 17,118 22.09.2023, 19:38 UTC
Ostatni post: Jimmy Crooker
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 2 - Odysejowe Bazy Pitulek 6 4,496 15.03.2023, 21:00 UTC
Ostatni post: Jorglik
  [PORADNIK] Odyssey dla początkujących część 1 - Co nowego w starych stacjach? Pitulek 1 3,814 31.03.2022, 18:37 UTC
Ostatni post: MAGNUM354
  [PORADNIK] Zyskowna eksploracja dla początkujących i bardziej zaawansowanych Kuba Wolf 30 39,626 07.11.2021, 11:26 UTC
Ostatni post: Kuba Wolf
  [PORADNIK] [3.0] Zalecane modyfikacje i efekty od inżynierów Calvarian 51 89,262 26.03.2021, 17:17 UTC
Ostatni post: Misiakus Pluszov



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości