THE WINGED HUSSARS - SPOŁECZNOŚĆ GRACZY

POLSKA FRAKCJA W ELITE DANGEROUS

The Winged Hussars - społeczność graczy

The Winged Hussars to społeczność zrzeszająca polskich pilotów w Elite: Dangerous i kilku innych grach. W Elite posiadamy Squadron na każdej dostępnej platformie: PC, PS4 oraz XBOX. Politycznie w grze reprezentuje nas niezależna, kooperatywna frakcja NPC - zapraszamy do przeczytania opisu systemu HR 8444 na mapie galaktyki.

Jako frakcja mamy do osiągnięcia określone cele. Nasza działalność skupia się wokół progresywnej ekspansji terytorialnej do systemów o określonej specyfikacji i przejmowania nad nimi kontroli. Celem Skrzydlatej Husarii może być baza w asteroidzie, system z gwiazdą neutronową, dobrymi trasami pod wyścigi, określoną instalacją orbitalną czy z bazą Inżyniera. Pomocą w osiąganiu tych celów służy autorska aplikacja webowa i połączony z grą system zautomatyzowanych zadań (API), kreowanych dynamicznie w zależności od sytuacji w każdym z kilkudziesięciu kontrolowanych systemów.

Oprócz tego często organizowane są wydarzenia, akcje i konkursy różnego typu - od konwojów handlowych, wyścigów w kosmosie i na planetach, przez ekspedycje odkrywcze w głębokim kosmosie, po walkę z Thargoidami, badanie obcych cywilizacji i poszukiwania mitycznej Raxxli. Odbywają się też regularne treningi PVP, mecze na arenach CQC, wspólne latanie w Community Goals i Interstellar Initatives czy akcje górnicze i pirackie. Wydarzenia te otwarte są dla każdego członka naszej frakcji.

Fundamentalną częścią naszej społeczności są też Skrzydła Specjalne, czyli elitarne oddziały Skrzydlatej Husarii, które skupiają swoje działania na konkretnych aspektach galaktycznego życia, organizując husarskie aktywności w grze i poza nią. Członkowie Skrzydeł mają dostęp do zamkniętych biur na forum i Discordzie, gdzie planują swoje działania i operacje.

Dodatkowo w jednym z wyznaczonych systemów odbywa się zabawa w duchu role-play i zgodnie z wyznaczonymi przez Mistrza DYodę zasadami.

W zamian za możliwość uczestnictwa w opisanym wyżej życiu grupy oraz dostęp do pozostałych rzeczy, takich jak np. husarski Newsletter, od naszych członków wymagamy:

  • Gotowości do regularnego odwiedzania forum w celu czytania informacji dotyczących funkcjonowania husarskiej społeczności i nowości dotyczących naszych działań w grze.
  • Pomocy frakcji w sytuacjach kryzysowych - w miarę możliwości.
  • Stosowania się do wytycznych dotyczących działalności w grze, tak aby nie szkodzić frakcji. Może to być np. zakaz działań w niektórych systemach czy prośba o pomoc naszym sojusznikom.

Pomimo tego, że nie wahamy się podejmować zmasowanych działań zbrojnych jeżeli wymaga tego sytuacja, jesteśmy przyjaźnie nastawioną frakcją i staramy się utrzymywać dobre relacje dyplomatyczne z innymi frakcjami graczy. Zamiast konfliktów preferujemy projekty takie, jak np. dawna Koalicja Graniczna , którą TWH założyło wraz z kilkoma sojuszniczymi frakcjami czy kolonizacja odległych rejonów galaktyki

W życie galaktycznej społeczności angażujemy się nieustannie od 2015 roku, a nasza grupa jest rozpoznawalną marką w świecie Elite Dangerous. Husarska społeczność jest otwarta dla każdego - dołącz więc do ponad 300 pilotów latających pod husarską banderą i twórz z nami historię galaktyki!