PODZIAŁ TERYTORIALNY, SYSTEM ZADAŃ I REPUTACJI FRAKCYJNEJ

POLSKA FRAKCJA W ELITE DANGEROUS

PODZIAŁ TERYTORIALNY, SYSTEM ZADAŃ I REPUTACJI FRAKCYJNEJ

Wolność wyboru i brak przymusuSkrzydlata Husaria kontroluje jedno z największych terytoriów w całej zamieszkałej przestrzeni. Pod naszą jurysdykcją znajduje się kilkadziesiąt systemów gwiezdnych, a rozwój terytorialny jest głównym trzonem działalności frakcji. Poszerzanie naszej strefy wpływów jest planowane przez Rotmistrzów. Terytorium TWH podzielone jest z kolei na Marchie, którymi zarządzają Margrabiowie.

W naszej frakcji funkcjonuje specjalny wewnętrzny system reputacji, który połączony jest z customowym systemem zadań. Zadania te kreowane są przez Rotmistrzów, Margrabiów oraz dowództwo frakcji, a ich zadaniem jest kontrolowana ekspansja, przejmowanie władzy w kolejnych systemach oraz utrzymywanie porządku i określonego poziomu wpływów w Marchiach. Wszyscy członkowie frakcji mają możliwość zaangażować się w te działania i aktywnie wspierać rozwój Skrzydlatej Husarii przez wykonywanie wspomnianych zadań. Działanie te powodują zdobywanie kolejnych poziomów reputacji, co z kolei przekłada się na określone przywileje i bonusy, jak np. możliwość wygrywania nagród w konkursach, głosowanie w ważnych dla frakcji decyzjach, możliwość dołączenia do Szwadronu w grze itp.

Wolność wyboru i brak przymusuWszystko to odbywa się przy pomocy specjalnego pluginu, zwanego Wtyczką, która automatycznie pobiera określone informacje z logów gry, zalicza zadania i śledzi ich postęp oraz daje dostęp do prywatnego husarskiego profilu (konta), gdzie znajdują się informacje o naszym pilocie, wyszukiwarka najbliższych lokacji w grze (np. RES, IFC itp.).

System ten ma za zadanie nagradzanie tych pilotów, którzy aktywnie działają dla husarskiej sprawy - jednocześnie nie karząc tych, którzy chcą być członkami frakcji, ale z jakiegoś powodu nie chcą się dla niej udzielać. Doskonale współgra to ze wspomnianą wyżej zasadą wolności wyboru. Nikogo nie zmuszamy do grania czy działań dla naszej grupy, ale piloci, którzy aktywnie angażują się w życie i działania naszej społeczności, są za to nagradzani.

Prezentacja systemu

Poniżej prezentacja kilku funkcjonalności naszego systemu BGS.